Zdravé sedenie za počítačomProblematika správneho sedenia za počítačom, hlavne v prípade dlhodobého sedenia, je aktuálna téma. Dokonca až natoľko, že sa jej venujú aj média a printy, ktoré sa špecializujú viac na prezentáciu nových technológii , produktov a inovácii v oblasti IT. 

Jedným takým je aj časopis TOUCH IT, kde sme mali tú možnosť od prezentovať ako sa s danou problematikou popasoval HERMAN MILLER . Celý článok si môžete prečítať tu…Paravány Kivo

01


Kancelárske priestory sa od základu zmenili a naďalej sa neustále menia. Tam, kde bol kedysi jasný rozdiel medzi pracovnými plochami (konferenčné miestnosti, súkromné kancelárie) sú teraz línie zmazané. Naše správanie sa zmenilo tiež. Dnešná pracovná kultúra je o podpore zdieľania informácií a presadzovaní nových myšlienok - takže ľudia potrebujú nájsť nové priestory, aby sa zapojili do nových aktivít. Čo znamená pretvárať pracovisko tak, aby dynamicky podporovalo spôsob, akým dnes pracujú.


02


GOYART DESIGN prináša paravány Kivo od spoločnosti HERMAN MILLER, ktoré vytvoril dizajnér Alexander Lorenz


Kivo transformuje pracovisko do pružného plátna, ktoré sa dá rozšíriť alebo prispôsobiť. Kombinácia ľahkého oceľového skeletu a jednoduchých magnetických svoriek umožňuje, aby bol systém presunutý a s ľahkosťou pre konfigurovateľný ako je požadované.


Kým  základná funkcia Kivo je vymedzenie priestoru, môže mať tiež silný architektonický odkaz. Povrchové úpravy sú kombinovateľné od jasných farieb do svetlejších odtieňov. Jemný, leštený oceľový skelet poskytuje pevný rámec, zatiaľ čo plsť dlaždice pridá hmatový prvok do konštrukcie. Ľahké trojuholníkové moduly tiež poskytujú jedinečný dizajnový vnem v rôznych kombináciách a vzoroch - geometrickú mozaiku, ktorá je jednak estetická, ako aj funkčná.


03

 

AERON – ikona od HERMAN MILLER


Vlajková loď a ikona medzi stoličkami HERMAN MILLER a kancelárskymi stoličkami vôbec.. Nadčasový dizajn aj pre dnešné kancelárie , stavaný na dlhé ale pohodlné sedenie....
Názov AERON pochádza z anglického slova AERATION – prevzdušňovanie, priedušnosť... Jej vzhľad je len začiatok. Prispôsobuje sa prirodzene a prakticky každému človeku.  Napriek tomu že je čierna, je zelená. Nápaditý dizajn, rýchly posun vpred a ergonómia tak výrazná, že je to asi jediná kancelárska stolička, ktorú ľudia môžu identifikovať podľa mena. Prispôsobivosť všetkých veľkostí, tvarov a všetkych pohybov, pri každodennom sedení. Aeron zaisťuje zdravý komfort a vyváženú telesnú podporu s inovatívnym nastavením a ľahko použiteľnými regulačnými prvkami. Pracovná stolička podporuje všetky druhy kancelárskej práce.


Video ako sa AERON vyraba :

 

AERON a SIMPSONOVCI BOH             AERON a JAMES BOND

simpsonovci       james bond

AERON a Dr. HOUSEb>             AERON a TEÓRIA VEĽKÉHO TRESKU

dr. house       teoria velkeho tresku

PortalMill - nová továreň Herman Miller

 

Herman Miller otvoril koncom roka 2015 najnovšie výrobné zariadenia v Spojenom kráľovstve. Nesie názov PortalMill a nachádza sa v meste Melksham , v grófstve Wiltshire. Architektonického návrhu takmer 16.000 m2 výrobných, kancelárskych a logistických priestorov sa zhostil uznávaný britský architekt Sir Nicholas Grimshaw Projekt sa tak stal už tretím dokončeným projektom medzi ateliérom Grimshaw a značkou HERMAN MILLER.

Zaujímavý zážitok vidieť to na vlastné oči pre náš team GOYART DESIGN ako aj našich partnerov pre HERMAN MILLER na Slovensku. Veríme, že návšteva týchto priestorov sa stane príjemnou tradíciou vďaka ktorej sa nám podarí znovu o kúsok viac priblížiť značku HERMAN MILLER ku Slovensku..

 

Goyart Design je strieborný partner akcie OFFICE ROKA


Spoločnosť CBRE, jeden z lídrov na svetovom trhu  realitných služieb a poradenstva organizuje zaujímavú súťaž pod názvom OFFICE ROKA. Na Slovensku sa jedná o pilotný projekt. Hlavné kategórie  - OFFICE ROKA a ZASADAČKA ROKA.. A keď sa jedná o zaujímavý projekt, navyše o téme kancelárske pracovné prostredie, tak prečo sa na tom nepodieľať. GOYART DESIGN je strieborný partner tejto akcie a veľmi sa tešíme  na to, ako vyzerá ten kancelársky svet u firiem na Slovensku.
V Bratislave a nie len tam,  pribúdajú stále nové a nové kancelárie. Ako bude vyzerať ich interiér? Pôjdu s dobou a stanú sa príjemným pracovným prostredím pre ich budúcich nájomníkov? Aké sú trendy pre kancelárie, pracovné prostredie ? Dnešná doba je výzvou na modernizáciu, inovácie, zamyslenie a nad potrebnou zmenou aj v rámci pracovného prostredia. Zamestnávateľ by sa mal sám seba opýtať, či chce mať vo firme zamestnancov, ktorí sa tešia do práce, lebo tam majú vytvorené skvelé pracovné prostredie a podmienky, alebo chce ľudí, ktorí len prídu, odrobia so zaťatými zubami čo treba a následne zdrhnú domov. Prax a skúsenosti firiem vo svete dávajú nekompromisne jasnú odpoveď: Ľudia, ktorí pracujú v modernom, štýlovom a menej formálnom pracovnom prostredí, pracujú lepšie, efektívnejšie, sú kreatívnejší, viac komunikujú, prinášajú nové myšlienky. Presne to, čo úspešná firma potrebuje.
office-roka      facebook-logoblog2-2     blog2-3     blog2-3    

blog2-4     blog2-5 Konferencia New visions in HR

 

V Bratislave sa už niekoľko rokov úspešne koná konferencia New visions in HR  a tento rok sme mali možnosť sa priamo aj zúčastniť a nie len to.. Keďže jednou z množstva zaujímavých tém bola – pracovné prostredie a jeho vplyv na efektivitu zamestnanca, bola to veľká príležitosť môcť bližšie predstaviť koncept LIVING OFFICE od HERMAN MILLER a rovnako s tým aj zásady správneho sedenia ... . Bolo zaujímavé si vypočuť, ako sa tomu venujú v jednotlivých firmách , aké majú osobné skúsenosti a spoločne o tom diskutovať a byť aj trošku nápomocný.. Sú to všetko aktuálne témy a pozitívne je , že aj u nás sa viac začína brať dôraz na pracovné prostredie a jeho vplyv na efektivitu zamestnanca. Raz darmo. Niekto múdry povedal – jeden spokojný zamestnanec urobí viac ako traja nespokojní....blog1-1    blog1-2     blog1-3    

blog1-4    blog1-5